Oğuz Kasap Bestesi

SAYRA VE ÇINAR ANISINA

Bizler, geçtiğimiz Ekim ayında, İzmir’de meydana gelen tarihi depremde, canlarımızı, en kıymetlilerimizi kaybettik… Dileğimiz böyle bir felaketin bir daha asla yaşanmaması; yüreğimizi dağlayan bu acıyı başka hiçbir ailenin yaşamaması… Ama bunun için yalnızca empati ve şefkate değil, yüksek bir farkındalığa, topyekûn seferberliğe ihtiyaç olduğunu da iyi biliyoruz. İşte bu bilinci yaymak, Sayra ve Çınar’ımız için yüreğini, ruhunu ortaya koyan değerli klasik müzik sanatçısı, piyanist ve kompozitör Oğuz Kasap ve grup arkadaşlarını tanıştırmak istiyoruz sizinle. Kıymetli Oğuz Kasap’ın, meleklerimiz Sayra ve Çınar’ın adına bestelediği lirik eserini, kendisiyle birlikte obuada Volkan Işılay, viyolada Ecenaz Öztürk, kornoda Şafak Ocaksönmez icra ettiler. Üç bölümden oluşan bu eşsiz eserle Oğuz Kasap ve Arkadaşları, “Anne bizim için üzülme, biz çok güzel bir yerdeyiz” diyen tüm çocuklarımızın sesi oluyor…

“Sayra ve Çınar” isimli bu eseri herkesin dinleyebilmesi, deprem konusundaki farkındalığın katlanarak büyümesi için Spotify’da paylaştı Oğuz Kasap ve Arkadaşları… Sizler, etrafınızdakiler, deprem ve kayıplarımız konusunda hassasiyet gösteren herkes bu parçayı dinledikçe, eser Spotify listesinde daha da yükselecek, daha geniş kitlelere ulaşabilecek.

Bir daha hiçbir canımıza “sesimi duyan var mı?” diye seslenmemek ümidiyle yayınlanan bu eseri dinleyip paylaşmanızı, sesimize ses olmanızı en içten duygularımızla diliyoruz.

Ailesi ve sevenleri...